Iránsky prezident odsúdil všetky formy terorizmu

Iránska vlajka, ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Teherán 10. januára (TASR) - Iránsky prezident Hasan Rúhání odsúdil dnes teroristické útoky v Paríži a zdôraznil, že islam je náboženstvom mieru.

"Odsudzujeme všetky formy terorizmu - bez ohľadu na to, či v Libanone alebo v Palestíne alebo v Paríži alebo v Spojených štátoch," uviedol Rúhání podľa agentúry DPA na svojej oficiálnej webovej stránke.

Teroristické útoky páchané radikálnymi moslimami len popudzujú ostatných ľudí a podnecujú vo svete islamofóbiu, konštatoval Rúhání.

"Prorok Mohamed sa vždy usiloval o spravodlivosť, nikdy nie o pomstu," napísal iránsky prezident s tým, zakladateľ islamu namiesto násilia vždy vyzýval na rozvahu a odpúšťanie.

Predpokladaní islamistickí teroristi zabili v týchto dňoch vo Francúzsku 17 ľudí, medzi nimi 12 pri útoku na parížsku redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo.

Tieto útoky zintenzívnili v Európe obavy v súvislosti s radikálmi podstupujúcimi výcvik a bojujúcimi po boku teroristických skupín v Sýrii, Jemene či inde v moslimskom svete s cieľom vrátiť sa do svojich domovských krajín a podnikať tam krvavé atentáty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.