Teroristi už aj v Kanade, boli zatknutí dvaja bratia

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Ottawa 10. januára (TASR) - Kanadská kráľovská jazdná polícia informovala dnes o zatknutí dvoch bratov, obvinených z trestných činov spojených s terorizmom.

Policajné vyhlásenie uvádza, že osoby menom Ashton Carleton Larmond a Carlos Larmond, obe vo veku 25 rokov, mali v pláne odísť z Kanady a zúčastniť sa v zahraničí teroristických aktivít, píše agentúra AP.

Ashton Larmond je okrem iného obvinený z napomáhania teroristickej činnosti a Carlos Larmond čelí obvineniam z účasti na činnosti teroristickej skupiny a pokusu odísť z Kanady za účelom zapojiť sa do teroristickej činnosti v zahraničí, píše sa v komuniké jazdnej polície.

Tlačová správa spresňuje, že zatknutia sa uskutočnili v piatok - Ashton Larmond bol zadržaný v Ottawe a Carlosa Larmonda zatkli na montrealskom Medzinárodnom letisku Pierra Elliotta Trudeaua.

Polícia odmietla podrobnejšie komentovať celú záležitosť, prv než sa začne súdny proces.

Kráľovská jazdná polícia, známa červenou uniformou a kovbojským klobúkom, je najväčším policajným zborom Kanady. Jej hlavnou úlohou je vynucovanie federálnych zákonov, avšak vykonáva aj bežnú policajnú prácu v rámci jurisdikcie jednotlivých provincií a teritórií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.