Auto s Obamovým ministrom zahraničia Johnom Kerrym havarovalo

John Kerry Foto: TASR/AP

Ahmadábád 12. januára (TASR) - Americký minister zahraničných vecí John Kerry vyviazol bez zranení z menšej dopravnej nehody, ku ktorej došlo na záver jeho návštevy Indie. Oznámila to hovorkyňa rezortu diplomacie USA, ktorú citovala agentúra Reuters.

K nehode došlo v západoindickom meste Ahmadábád, keď sa Kerryho konvoj presúval na miestne letisko, odkiaľ americká delegácia odletela naspäť do vlasti. Dve vozidlá v kolóne mali menšiu dopravnú nehodu, ktorá spôsobila škody na oboch autách.

"Minister Kerry bol v prvom z vozidiel. On ani nikto z členov jeho sprievodu neutrpel zranenia," uviedla hovorkyňa Jen Psakiová.

Kerry pokračoval v ceste na letisko v tom istom aute, a dorazil tam už bez ďalších incidentov. Posádka druhého z havarovaných vozidiel si musela presadnúť do iného automobilu.

Šéf amerického rezortu diplomacie sa v Indii zúčastnil na medzinárodnej investičnej konferencii. Pripravoval tiež pôdu pre návštevu prezidenta USA Baracka Obamu v Indii, ktorá sa má uskutočniť ešte v januári tohto roku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.