Vojenský výcvik vlani absolvovalo 632 nováčikov

Ilustračné foto. Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 17. januára (TASR) – Armáda vlani vycvičila 632 nových vojakov. V porovnaní s rokom 2013 je to o približne 200 viac. Tento rok chcú Ozbrojené sily (OS) SR prijať na základný vojenský výcvik 800 nováčikov, ktorých vycvičia v Prápore výcviku v Martine.

Samotný výcvik nových vojakov je rozdelený do troch častí. V prvej absolvujú napríklad zdravotnícku prípravu, vojenskú etickú výchovu či logistickú prípravu. V druhej časti si precvičia napríklad hádzanie granátu či streľbu zo samopalu. Tretia časť je zameraná na taktickú prípravu a získanie topografických zručností. Dĺžka výcviku je deväť týždňov. Počas tohto obdobia absolvujú budúci vojaci výcvik aj vo výcvikovom priestore Lešť. Po úspešnom absolvovaní základného vojenského výcviku sú noví vojaci slávnostne vyradení a nastupujú na funkcie vo svojich materských vojenských útvaroch.

Prijatiu na základný vojenský výcvik predchádza samotný prijímací proces, ktorý pozostáva napríklad z preskúšania telesnej zdatnosti, posúdenia zdravotnej, psychickej spôsobilosti či personálneho pohovoru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.