Jana Gereková nasáva atmosféru univerziády ako v obývačke

Na archívnej snímke slovenská biatlonistka Jana Gereková Foto: TASR/Dušan Hein

Osrblie 28. januára (TASR) - Slovenská biatlonistka Jana Gereková sa v Osrblí cíti ako v obývačke a univerzádne preteky nasáva v teplom nadhľade. Už dávno má za sebou roky, keď obrazne povedané drela sukne v školskej lavici. Teraz ju prenasledujú iné starosti, najmä byť úspešná v pretekoch Svetového pohára. A že sa jej to darí, nasvedčujú novoročné výsledky. Tri umiestenia v top desiatke, skvele zvládnuté 6. kolo SP v talianskej Anterselve ju posunulo na priečky, ktoré nikdy v živote nedosiahla. Po otehotnení Anastasie Kuzminovej sa stala jednoznačnou jednotkou v tíme a akoby jej tento fakt pomohol v obývačkovom komforte.

Po príchode z Anterselvy si krátky oddych užívala. "Hneď by som si zvykla na takýto nadhľad," spokojne krúžila pohľadom po útrobách novej administrátívnej budovy v Osrblí a oddávala sa pohľadu na strelnicu. "Som ako v obývačke, navyše sa pridáva aj napätie vidieť všetko naživo a tešiť sa z úspechov iných. S univerziádou mám skúsenosť len v Innsbrucku, príliš mi nevyšla, bolo to dávno. Mrzí ma, že som už tento vysokoškolský sviatok viac aktívnym spôsobom nezažila, sú to príťažlivé preteky a aj výsledky sa primerane oceňujú."

Jana Gereková mala počas svojho osrblianskeho výletu iné pocity ako Paulína Fialková, ktorá statočne zbiera na univerziáde medaily. "Anterselva s vysokou nadmorskou výškou ma nebrzdila, v riedkom vzduchu som sa napodiv dobre cítila," povedal, keď do Osrblia zavítala z talianskeho centra v deň, keď sa Paulína Fialková radovala zo zlata v rýchlostných pretekoch. "Január bol pre mňa veľmi úspešný, štvrté miesto zo šprintu ma veľmi potešilo, bežecky i strelecky. Aj tretie miesto bolo na dohľad, no maximom v kariére som naplnila svoje predsavzatia. Každé umiestenie v najlepšej desiatke je vynikajúce. Ešte však treba popracovať, strážiť si maximálnu koncentráciu, a potom verím, že aj štyri nuly opäť na strelnici dotiahnem. Majstrovstvá sveta v Kontiolahti sa blížia, medzi nimi ešte absolvujem preteky Svetového pohára."

Osrblie mnohých svojím aktuálnym prerodom prekvapilo, aj Janu Gerekovú v niečom príjemne zaskočilo. "Trate sa ponúkajú v tradičnej podobe, sú členité, príťažlivé, poslúžia mi na prípravu, celkový obraz si dotvorilo do príťažlivej podoby. Trochu si ešte oddýchnem a už zamierim do Nového Města na Morave na ďalšie kolo sveťáka. Okamžite budem myslieť na niečo iné, no na Osrblie z pohľadu diváka s domácim komfortom len tak rýchlo nezabudnem."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.