Výpis z listu vlastníctva vybavia ľudia na ďalších 144 poštách

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 11. februára (TASR) - Slovenská pošta rozšírila počet pracovísk, ktoré poskytujú elektronické služby štátu. Výpis z listu vlastníctva si môžu ľudia od februára tohto roku vybaviť na ďalších 144 poštách. Doteraz tak mohli občania spraviť len na pilotných 12 integrovaných obslužných miestach.

"Chceme funkčne využiť svoju pobočkovú sieť, ktorou plánujeme aj v spolupráci so štátom maximálne priblížiť služby verejnej správy občanom, verejnému a súkromnému sektoru," vysvetlil generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker.

Ľudia si tak môžu na pošte vybaviť viacero "nepoštových" služieb, napríklad výpis z obchodného registra na právne účely, výpis z registra trestov a odpis registra trestov.

Od marca pošta plánuje službu výpisu z listu vlastníctva poskytovať na ďalších 144 poštách. Ľudia si ju tak budú môcť vybaviť spolu na 300 integrovaných obslužných miestach rovnomerne rozmiestnených po Slovensku.

Pomoc pri presťahovaní

Slovenská pošta by chcela v budúcnosti pokračovať v rozširovaní služieb, ktoré ponúka ľuďom. Napríklad momentálne analyzuje podľa Druckera možnosti poskytovania služieb potrebných pri presťahovaní.

"Súčasťou tejto služby bude komplexné vybavenie zmeny adresy v zdravotnej poisťovni, u dodávateľov energií či operátorov," opísal Drucker.

Pošte sa totiž podľa hovorkyne Stanislavy Pondelovej doterajšie poskytovanie elektronických služieb štátu potvrdilo, je o ne záujem. Napríklad, kým výpisov z listov vlastníctva vlani v júni poskytla 166, v decembri 2014 to už bolo 491 výpisov.

"Službu výpis z registra trestov sme spustili len v júli minulého roka a za prvý mesiac sme občanom na 12 poštách poskytli 855 výpisov z registra trestov, v auguste to bolo 1527 a v septembri 2166," vyčíslila Pondelová.

Po tom, ako pošta od novembra 2014 rozšírila počet takýchto pracovísk na 300, záujem o tieto služby stúpol. "V decembri 2014 sme poskytli 7307 výpisov z registra trestov, za január 2015 to bolo 13.209 výpisov," dodala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.