Tržby v priemysle sa vlani medziročne zvýšili

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 12. februára (TASR) - Celkové tržby za vlastné výkony a tovar sa v priemysle v roku 2014 v porovnaní s rokom 2013 zvýšili o 1,9 % v dôsledku rastu v ťažbe a dobývaní o 9,2 % a v priemyselnej výrobe o 3,6 %. Informoval o tom dnes Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Tržby klesli v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 7,1 % a v dodávke vody, čistení a odvode odpadových vôd, odpadoch a službách odstraňovania odpadov o 4,8 %. Z odvetví priemyselnej výroby sa zvýšili tržby hlavne vo výrobe kovov a kovových konštrukcií okrem strojov a zariadení o 13,1 %, výrobe výrobkov z gumy, plastu a ostatných nekovových minerálnych výrobkov o 7,7 %, výrobe elektrických zariadení o 11 %, ostatnej výrobe, oprave a inštalácii strojov a zariadení o 10,7 % a vo výrobe strojov a zariadení inde neklasifikovaných o 4,4 %.

Tržby v priemysle po medziročnom poklese v predchádzajúcom mesiaci v decembri 2014 znova medziročne vzrástli. Oproti decembru 2013 sa zvýšili úhrne o 2,6 % v dôsledku rastu v ťažbe a dobývaní o 13,4 % a v priemyselnej výrobe o 4,6 %. Klesli v dodávke vody, čistení a odvode odpadových vôd, odpadoch a službách odstraňovania odpadov o 11,7 % a v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 4,5 %.

Tržby sa v decembri 2014 medzimesačne zvýšili v priemysle o 2,1 %, stavebníctve o 2 %, doprave a skladovaní o 1,9 %, informačných a komunikačných činnostiach o 0,8 %. Klesli len vo vybraných trhových službách o 0,7 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.