Pravidlá dotácií pre protidrogové aktivity sú v druhom čítaní

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 12. februára (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR má mať bližšie definované pravidlá ako udeľovať dotácie na účely protidrogových aktivít. Návrh novely zákona, ktorej cieľom je rozšíriť ich poskytovanie na tieto účely, dnes poslanci NR SR posunuli do druhého čítania.

Novela bližšie definuje spôsob, rozsah a podmienky poskytovania dotácií. Tie možno napríklad udeliť na vzdelávacie aktivity v protidrogovej oblasti, prevenciu, liečbu drogovej závislosti alebo stavebnú úpravu zariadení určených na prevenciu.

V návrhu sú stanovené aj požiadavky na orgán vyhodnocujúci dotácie, ktorý zriadi ministerstvo. Nariaďuje sa v ňom aj povinnosť zriadenia osobitného účtu v banke pre zabezpečenie transparentnosti ich čerpania. Kritériá a postup na vyhodnocovanie žiadostí o poskytnutie dotácie by mali byť ustanovené všeobecne záväzným právnym predpisom.

Agenda protidrogovej politiky najskôr patrila pod Úrad vlády SR, v roku 2012 prešla pod pôsobnosť ministerstva zdravotníctva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.