Košický Aupark má nového majiteľa

Aupark Košice Foto: TASR/František Iván

Košice 13. februára (TASR) - Novým vlastníkom nákupného centra Aupark Košice, susednej kancelárskej budovy Aupark Tower Košice, ako aj pripravovaného projektu Malinovského kasární v Košiciach, v celkovej hodnote približne 165 miliónov eur, je od štvrtka (12.2.) realitná investičná spoločnosť New Europe Property Investments (NEPI). Stalo sa tak po súhlasnom rozhodnutí Protimonopolného úradu SR.

"Prevod vlastníctva obchodných podielov bol formálne dokončený zápisom v Obchodnom registri SR vo štvrtok 12. februára 2015," informovala dnes Miroslava Terem Greštiaková, advokátka advokátskej kancelárie Deloitte Legal, s.r.o., ktorá transakciu na strane kupujúceho právne zastrešovala.

NEPI bola založená v roku 2007, registrovaná je na ostrove Man. Kótovaná je na burze cenných papierov v Johannesburgu, na regulovanom akciovom trhu v Bukurešti a na trhu AIM Londýnskej burzy cenných papierov. V roku 2013 kúpila žilinský Aupark.

Aupark Košice má približne 34.000 štvorcových metrov maloobchodnej prenajímateľnej plochy a 1100 parkovacích miest. Priľahlá veža Aupark Tower má prenajímateľné kancelárske priestory s rozlohou 12.700 štvorcových metrov. Predávajúcim bola developérska spoločnosť HB Reavis.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.