R. SULÍK: Grécko musí opustiť eurozónu

Richard Sulík Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 17. februára (TASR) – Grécko nemá šancu prežiť v eurozóne. To, čo sa malo stať ešte pred piatimi rokmi, teda vystúpenie Grécka z eurozóny, sa musí stať teraz. Vyhlásil to na dnešnom brífingu v Bratislave predseda opozičnej SaS a europoslanec Richard Sulík. Reagoval tak na aktuálnu situáciu, keďže grécka vláda naďalej odmieta európsky úsporný program.

"Treba teraz už zahryznúť do kyslého jablka, treba umožniť Grécku vyhlásenie platobnej neschopnosti a hlavne, Grécko musí opustiť eurozónu," domnieva sa Sulík.

Zároveň vyzval premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby sa zachoval ako štátnik a odmietol akékoľvek platby Slovenska do Grécka. "Vyzývam Roberta Fica, aby konečne konal ako zodpovedný štátnik a chránil záujmy Slovenska. V záujme Slovenska rozhodne nie je poslať 1,3 miliardy eur do Grécka," doplnil šéf liberálov.

Stalo sa pritom podľa neho to, pred čím varoval. Záchrana Grécka totiž podľa Sulíka bola najmä záchranou nemeckých a francúzskych bánk a Grécku predovšetkým zvýšila dlh. Dnes má totiž Grécko verejný dlh vo výške 175 % hrubého domáceho produktu (HDP), kým v čase vypuknutia krízy to bolo 120 %.

"Rovnako som varoval pred možným nástupom ľavicovej sebavedomej a odvážnej vlády, ktorá odmietne naordinované šetrenie. Presne to sa teraz deje," dodal Sulík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.