Vysielacie práva na zápasy FC Barcelona získala Telefonica

Hráči FC Barcelona Foto: TASR

Barcelona 17. februára (TASR) - Španielsky futbalový klub FC Barcelona a spoločnosť Telefonica podpísali zmluvu o spolupráci. Telekomunikačný gigant za bližšie nešpecifikovanú finančnú čiastku získal vysielacie práva na domáce zápasy Kataláncov pre sezónu 2015/16. Telefonica nahradí firmu Mediapro, s ktorou "Barca" spolupracovala predchádzajúcich päť sezón.

Dohodu o kooperácii odklepla dozorná rada Barcelony na svojom pondelkovom zasadnutí. Telefonica bude zabezpečovať aj fungovanie klubovej televízie Barca TV.

Médiá na Pyrenejskom polostrove informovali, že "blaugranas" za predaj vysielacích práv zinkasujú 140 miliónov eur. Zmluva je iba na rok, pretože od sezóny 2016/17 bude mať španielska Primera Division jednotného partnera čo sa týka televízneho vysielania futbalových zápasov.

Vyžiadali si to menšie kluby, ktoré nesúhlasia s tým, že podľa súčasného formátu zinkasuje takmer polovicu peňazí za vysielacie práva v Španielsku dvojica veľkoklubov Real Madrid a FC Barcelona.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.