Trnavskí poslanci budú zasadať pravdepodobne častejšie

Na snímke primátor Trnavy Peter Bročka prichádza na bicykli do volebnej miestnosti vo Voľbách do orgánov samosprávy obcí na radnici v Trnave, ilustračné foto Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 18. februára (TASR) – Trnavskí poslanci budú v budúcnosti zasadať asi častejšie ako doteraz. Nový primátor Peter Bročka pri nástupe do svojej funkcie avizoval a teraz po 1. riadnom rokovaní zastupiteľstva potvrdil, že má záujem urobiť proces flexibilnejším.

Prvá schôdza nového poslaneckého zboru po novembrových voľbách sa začala v utorok 17. februára o 13. hodine a skončila sa po 21. hodine. V programe bolo 20 bodov, pričom bod majetkových záležitostí obsahoval 35 materiálov.

"Ukázalo sa, že je naozaj najvyšší čas zaoberať sa tým, ako proces zracionalizovať. Lebo predstava, že som schopný sa sústrediť po šiestich hodinách na nejakú vec, aj keď boli nejaké krátke prestávky, je úplne nereálna," povedal Bročka na stretnutí s novinármi. Uviedol, že v prvom polroku je nastavený kalendár zasadnutí mestského zastupiteľstva ešte podľa zvyklostí z predchádzajúcich volebných období, ďalšie schôdze majú byť na konci apríla a júna.

No nevylúčil, že ak sa zoskupí nejaké množstvo materiálov, nezvolajú mimoriadne zasadnutie. V ďalšom období sa bude rozhodovať o častejších schôdzach mestského parlamentu. Zároveň má primátor snahu posunúť začiatky rokovaní z 13. hodiny na neskoršiu, napríklad 16. hodinu. "Uvidíme, či sa to stretne s pochopením," dodal.

Prvé mimoriadne zastupiteľstvo by podľa Bročkovho vyjadrenia mohlo byť aj o krátky čas, jeho hlavnou témou by mala byť výstavba akvaparku v Trnave. Z predchádzajúceho volebného obdobia zostala zastupiteľstvu otázka predaja parcely pod akvapark na Rybníkovej ulici za symbolickú cenu. Teraz sa situácia prikláňa skôr na stranu predaja za cenu stanovenú znalcom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.