Rusko nerozumie logike nových kanadských sankcií

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Moskva 18. februára (TASR) - Moskva má právo reagovať na nové sankcie, ktoré voči nej zaviedla dnes Kanada ako odpoveď na úlohu Ruska v konflikte na východe Ukrajiny.

Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na agentúru Interfax, ktorá citovala ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Vyhlásenie ruského rezortu diplomacie tiež tvrdí, že Moskva nerozumie logike nových sankcií a vyzvala západné krajiny, aby zastavili "vojnu sankcií" a pokračovali v spolupráci.

Kanada zaviedla dnešné sankcie ako odpoveď na moskovské podporovanie proruských separatistov na východe Ukrajiny.

Kanadské opatrenia sú namierené okrem iných aj voči najväčšiemu hráčovi ruského ropného priemyslu - významnej energetickej spoločnosti Rosneft - a voči blízkemu spojencovi prezidenta Putina, výkonnému riaditeľovi štátneho technologického a zbrojného konglomerátu Rostec Sergejovi Čemezovovi.

Kanada, ktorá koná v koordinácii s Európskou úniou a Spojenými štátmi, zaviedla sankcie celkovo voči 37 ruským a ukrajinským jednotlivcom, ako aj 17 ruským a ukrajinským spoločnostiam.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.