Google či Facebook by mali spolupracovať v boji proti terorizmu

Bernard Cazeneuve Foto: gouvernement.fr

San Francisco 21. februára (TASR) - Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve vyzval v noci nadnes spoločnosti Google, Facebook a Twitter, aby počas prebiehajúceho vyšetrovania trestných činov spojených s terorizmom spolupracovali priamo s francúzskymi štátnymi orgánmi. Informovala o tom agentúra AP.

Cazeneuve predstaviteľov technologických spoločností zároveň požiadal, aby po upozornení zo strany francúzskych úradov zo svojich internetových stránok čo najrýchlejšie odstraňovali teroristické propagandistické materiály.

Cazeneuve sa s predstaviteľmi Googlu, Facebooku a Twitteru stretol počas svojej jednodňovej návštevy Silicon Valley a San Francisca v americkom štáte Kalifornia.

Francúzsky minister vnútra vyslovil nádej, že toto stretnutie bolo prvým krokom pri budovaní pevného vzťahu medzi francúzskou vládou a technologickými spoločnosťami. Ich predstaviteľov pozval v apríli do Paríža, kde by mali rozhovory pokračovať.

Stretnutie francúzskeho ministra s predstaviteľmi technologických firiem sa uskutočnilo v súvislosti s teroristickými útokmi, pri ktorých začiatkom januára zahynulo v Paríži a jeho okolí 20 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.