Porošenko nariadi armáde, aby začala sťahovať ťažké zbrane

Petro Porošenko Foto: TASR/AP

Kyjev 26. februára (TASR) - Ukrajinský prezident Petro Porošenko pravdepodobne nariadi vládnym silám, aby na východe Ukrajiny začali s odsunom ťažkých zbraní z frontovej línie. Urobí tak v súlade s minskou dohodou o prímerí uzavretou 12. februára medzi vládou v Kyjeve a proruskými separatistami na východe Ukrajiny. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

Ten uviedol, že Porošenko by sa mal k tomu oficiálne vyjadriť ešte dnes.

Predstavitelia proruských separatistov tvrdia, že v súlade s minskou dohodou už s odsunom ťažkých zbraní začali. Kyjev však chce začať sťahovať svoje zbrane až keď ustanú boje, ktoré sa v priebehu ostatných niekoľkých dní značne zmiernili.

Podľa dohody o prímerí na východe Ukrajiny, ktorú dosiahli v noci z 11. na 12. februára lídri Ukrajiny, Ruska, Nemecka a Francúzska na rokovaniach v bieloruskom Minsku, sa obojstranný odsun ťažkých zbraní mal začať už 16. februára. Jeho podmienkou je však úplný pokoj zbraní, ktorý ani jedna zo strán konfliktu zatiaľ nedodržiava.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.