Slovensko zaradili do klubu 15 najbiednejších ekonomík sveta

Ilustračné foto, Venezuelčanka na nákupoch. Bloomberg zaradil na prvé miesto v rebríčku 15 najbiednejších krajín sveta Venezuelu. Foto: TASR/AP

Bratislava 5. marca (TASR) - "Bloomberg z nás spravil bedárov", zdôraznil denník HOSPODÁRSKE NOVINY. Slovensko patrí do klubu najbiednejších ekonomík sveta. Takto nás vidí svetoznáma agentúra Bloomberg. Američania nás zaradili na predposlednú priečku v 15-člennom rebríčku krajín, ktorých ekonomiky sú v najžalostnejšom stave.

Experti hodnotia pohľad agentúry ako príliš obmedzený. "A príliš zjednodušuje. 'Mizériu' posudzuje iba podľa dvoch premenných - miery inflácie a nezamestnanosti," vysvetlil analytik X-Trade Brokers Jaroslav Brychta s tým, že ak sa pozrieme na ekonomiku ako celok, Slovensko je na tom určite lepšie, než naznačuje rebríček.

Ku kritike sa pridal aj analytik IFP Branislav Žúdel. Ako upozorňuje, z 15 najbiednejších krajín je len jedna z Afriky. Paradoxne je to relatívne vyspelá Južná Afrika. Americká agentúra Bloomberg v rebríčku najbiednejších ekonomík sveta 2015 zaradila na 1. miesto Venezuelu, na 2. Argentínu, na 3. Juhoafrickú republiku, na 4. Ukrajinu, na 5. Grécko, .... na 14. Slovensko, na 15. Indonéziu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.