Presne o rok by sa mali uskutočniť parlamentné voľby

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 5. marca (TASR) - Veľký politický kolotoč sa roztáča. Presne o rok, v sobotu 5. marca, by sa mali uskutočniť parlamentné voľby, pripomína denník PRAVDA. Kto bude víťaz a kto porazený? A kto odíde zo scény úplne?

Na pokračovanie jednofarebnej ľavicovej vlády by v tejto chvíli stavil málokto. Za najpravdepodobnejšiu možnosť sa považuje vláda kompromisu zložená zo Smeru-SD a niektorej pravicovej strany. Už menej reálna sa javí viacpočetná vláda pravicových subjektov a návrat "zlepenca" z rokov 2010 až 2012. Ako možnosť nie je vylúčený ani menšinový kabinet Smeru-SD tolerovaný niektorou z opozičných strán, ale s hrozbou predčasných volieb.

Politológovia v predpovediach o podobe novej povolebnej koalície hovoria, že bez Smeru-SD nebude zrejme vládu možné zostaviť. Otázkou je, kto k nemu ako partner pribudne. Podľa politológa Michala Horského so Smerom-SD treba počítať. Sociológ Pavel Haulík označil vládu bez Smeru-SD za "nie veľmi pravdepodobnú alternatívu", ale nie je ani vylúčená. Podľa neho súčasné preferencie strán nie sú konečné a očakáva pomerne výrazný pohyb.

Politická scéna tak za posledný rok ešte môže prejsť vážnymi zmenami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.