Exposlanec Vladimír Jánoš je za mrežami

Na snímke Vladimír Jánoš za SMER-SD. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 7. marca (TASR) - Bývalý poslanec NR SR Vladimír Jánoš (Smer-SD) skončil v cele policajného zaistenia. Informuje o tom spravodajský portál TV JOJ noviny.sk.

Po Jánošovi podľa portálu policajti v piatok poobede (6.3.) vyhlásili pátranie. Dôvodom mala byť jeho neprítomnosť doma. Polícia chcela exposlanca vypočuť. Ten sa o niekoľko hodín dostavil na políciu sám, informujú noviny.sk.

O tom, že po výsluchu skončil Jánoš v cele, portál informoval právny zástupca jeho manželky Ivan Katrinec. Polícia mala spracovať návrh na väzobné stíhanie exposlanca.

Ako uviedla policajná hovorkyňa Elena Antalová, exposlanec sa včera vo večerných hodinách dobrovoľne dostavil na predvolanie na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prievidzi k vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície. "Tam mu bolo doručené uznesenie o vznesení obvinenia a na základe pokynu prokurátora Okresnej prokuratúry v Prievidzi bol zadržaný," doplnila.

Hovorkyňa spresnila, že v súčasnosti prebiehajú s obvineným procesné úkony. "Vzhľadom na to nie je možné v tomto štádiu vyšetrovania poskytnúť k tomuto prípadu viac informácií. O prípade budeme informovať hneď, ako nám to procesná a dôkazná situácia dovolí," uzavrela.

Jánoš sa vzdal poslaneckého mandátu aj funkcie okresného šéfa Smeru-SD v Prievidzi po medializácii jeho konfliktov s manželkou, s ktorou je v rozvodovom konaní. Katrinec v stredu podal na Generálnu prokuratúru SR podnet na prešetrenie týrania zverenej osoby, podnet za vydieranie, vyhrážanie sa a hrubý nátlak, ktorého sa mal dopustiť na svojej manželke.

Jánoš potom podal trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu ohovárania, krivého obvinenia a porušenia dôvernosti ústneho prejavu. Informácie, ktoré sa objavili v médiách, označil za lži, polopravdy a nepravdivé obvinenia. Poslanec tvrdí, že sa nikdy nedopustil skutkov, z ktorých ho manželka a rôzne osoby obviňujú. Následne polícia v stredu (4.3.) večer zaistila zbrane, ktoré mal exposlanec v legálnej držbe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.