Najviac študentov na Univerzite Komenského sa narodilo práve 10. marca

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 10. marca (TASR) - Najčastejším dátumom narodenia študentov najväčšej a najstaršej slovenskej univerzity je 10. marec. V tento deň sa narodilo 104 študentov Univerzity Komenského v Bratislave (UK). TASR o tom informovala vedúca oddelenia vzťahov s verejnosťou UK Andrea Földváryová.

"Štatistiky ukazujú, že najviac študentov UK (2431) má v rodnom liste uvedený mesiac júl. Naopak, najmenej častým mesiacom narodenia je december, keď prišlo na svet 2068 študentov UK," priblížila Földváryová. Druhým najčastejším dátumom narodenia študentov UK je 8. február (100 študentov), po ňom nasleduje 29. september (99 študentov). "Prirodzene, najmenej študentov UK sa narodilo 29. februára, a to 16 osôb," dodala Földváryová.

Ako ďalej uviedla, najviac študentiek UK nosí meno Zuzana (806 žien) a najčastejším mužským menom je Martin (635 študentov). "Medzi frekventované študentské ženské mená na Univerzite Komenského patria aj Katarína (771 študentiek) a Veronika (734 študentiek). V kategórii mužov nasledujú Petrovia (531 študentov) a Michalovia (521 študentov)," dodala Földváryová.

Na univerzite majú aj študentov s výnimočnými menami. Medzi ženské patria napríklad Iselin, Dita, Noema, Berenika i Regína. Ojedinelé mužské mená na univerzite sú Mustafa Yusuf, Wolfgang, Konstantin, Jaromír či Udo.

Štatistika vychádza z celkového počtu študentov UK. Aktuálny stav ku koncu roka 2014 je 27.223 študentov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.