Lara Fabian: Kariéra mi nespadla z neba

Foto: TASR

Bratislava 30. marca (OTS) - V rozhovore sa nám zverila, že sa sem veľmi teší a možno zaspieva aj slovenskú verziu svojej pesničky.

Spievate francúzsky, taliansky, anglicky, ale naspievali ste skladby aj v portugalčine či nemčine. Ovládate všetky tieto jazyky aj v bežnej reči?
Úplne všetky nie. Dohovorím sa asi v štyroch jazykoch, spievam asi v desiatich. Čo nie je aj tak zlý pomer...

To určite nie. Myslím, že každý hudobník má na jazyky veľký cit. Je ťažké spievať v jazyku, ktorým nehovoríte?
Keď som začínala, možno to tak bolo. Dnes som už zvyknutá. Dôležité je vyjadriť emóciu pesničky a vedieť ju spevom preniesť obecenstvu.

Pesnička Je suis malade bola pretextovaná aj do češtiny. Nemáte v pláne túto verziu naspievať aj v slovenčine?
Nemôžem zatiaľ na túto otázku odpovedať. Nemôžem povedať ani áno, ani nie. Pracujem na tom, ale nechcem teraz dávať žiadne sľuby, keď neviem, či sa to stihnem naučiť. Na programe svojich vystúpení väčšinou pracujem do poslednej chvíle. Buď to vyjde alebo nie.

Máte nejaké talizmany, ktoré si schovávate a vplývajú na Vás?
Áno, mám. Schovávam si rôzne predmety a suveníry z ciest. A všetky doma ukladám do takého špeciálneho šuflíka.

Ako môžete ovplyvňovať priebeh svojho turné?
Máme samozrejme zoznam krajín, kde je skvelé publikum a kde ľudia na moje koncerty radi chodia, takže sa väčšinou prispôsobujeme aj tejto skutočnosti. Pokiaľ sme niekde už raz boli úspešní, snažíme sa tam aj vrátiť. Nikdy to ale nie je tak, že by som mala niečo nadiktované, kde budem spievať. Vždy sa o tom s manažérom rozprávame.

Vybudovali ste si úspešnú kariéru a zdá sa, že aj spokojnú rodinu. Je niečo, čo by ste chceli ešte v živote dokázať?
Nie, nič také v hlave nemám. Je veľa vecí, ktoré by som chcela urobiť, ale dokazovať si už nič nepotrebujem. Chcela by som však Vašu otázku uviesť na pravú mieru. Takto to totiž znie veľmi idylicky, ale musíte si uvedomiť, že je za tým veľké množstvo práce a naozaj tvrdej driny. Musíte na tom pracovať deň čo deň, veľa rokov. Kariéra ani spokojná rodina vám nespadnú len tak z neba. Musíte sa o to zaslúžiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.