Váhostav-SK podľa jeho šéfa Moravčíka nevie splatiť viac, než navrhol

Na snímke generálny riaditeľ spoločnosti Váhostav Marián Moravčík počas tlačovej konferencie k reštruktualizácii spoločnosti 2. apríla 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 14. apríla (TASR) – Splatenie takmer 44 miliónov eur zo svojich dlhov, to je podľa generálneho riaditeľa stavebnej spoločnosti Váhostav-SK Mariána Moravčíka maximum, ktoré firma dokáže v priebehu piatich rokov zvládnuť. Má preto obavu zo stredajšieho (15. 4.) mimoriadneho zasadnutia parlamentu, na ktorom sa môžu prijať opatrenia, ktoré retrospektívne zasiahnu aj aktuálnu reštrukturalizáciu Váhostavu-SK. Mohli by navýšiť uspokojenie veriteľov, ktoré spoločnosť nedokáže zaplatiť.

"Pod to sa ja nikdy nepodpíšem, lebo by som klamal sám seba aj všetkých ostatných a znamenalo by to konkurz," vyhlásil Moravčík na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave. To by následne podľa neho ohrozilo 1500 zamestnancov stavebnej spoločnosti.

Podľa Moravčíka nebude jednoduchý už reštrukturalizačný plán, ktorý firma navrhla. A teda, že v priebehu piatich rokov splatí firmám a živnostníkom 15 % z dlžných peňazí. To predstavuje 15,7 milióna eur. Zabezpečení veritelia, ktorými sú predovšetkým banky, by mali dostať 100 % svojich záväzkov. Celkovo by tak mal Váhostav-SK v rámci reštrukturalizácie splatiť 32,3 % zo svojich dlhov, čo predstavuje 43,9 milióna eur. Všetky dlhy spoločnosti sú pritom vo výške viac ako 136 miliónov eur.

"Táto firma vyrobila za posledné tri roky stratu takmer 30 miliónov," argumentoval Moravčík. Naplnenie reštrukturalizačného plánu tak podľa neho znamená úplne otočenie hospodárenia spoločnosti a dosahovanie zisku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.