Súd odročil prípad sexuálneho násilia, obhajca sa ospravedlnil

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 27. apríla (TASR) – Okresný súd Bratislava I dnes musel pre neprítomnosť obhajcu obžalovaného Jiřího P. odročiť pojednávanie v prípade zneužitia študentky pedagógom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave ešte z roku 2006.

Predseda senátu určil termín ďalšieho pojednávania na 9. júla 2015, nie je však vôbec isté, či súd bude. „V júli idem na dovolenku, ale neviem kedy, rodina to vybavuje,“ zareagoval totiž obžalovaný Jiří P. Informáciu o termíne jeho dovolenky prisľúbil doručiť súdu v najkratšom možnom termíne.

Na súd prišiel znalec, ktorý mal dnes pôvodne k veci vypovedať. Podľa jeho slov už bol pre výpoveď predvolaný viackrát.

Celý proces s obžalovaným docentom sa uskutočňuje odznovu po náhlom úmrtí jedného z členov senátu. Všetky výpovede svedkov a ďalšie úkony je tak nutné zopakovať.

Podľa obžaloby dlhoročný pedagóg Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, docent Jiří P., v januári 2006 zamkol jednu zo študentiek v kabinete, obťažoval ju a dával jej neslušné návrhy. Docent stojí pred súdom pre trestný čin sexuálneho násilia. Vinu však odmieta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.