Obetiam zemetrasenia v Nepále možno pomôcť darcovskou SMS

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 29. apríla (TASR) - Humanitárny tím organizácie Člověk v tísni už pomáha na najpostihnutejších miestach Nepálu. TASR o tom informovala Eva Sládková, PR manažérka OZ Človek v ohrození.

"Na uliciach stretávame ľudí, ktorí sa boja ďalších otrasov. Radšej spia vonku spolu s tými, ktorí prišli o strechu nad hlavou. Navyše prichádza monzúnové obdobie a podľa predpovede má najbližších desať dní pršať. To situáciu ľudí bez domova ešte zhorší," uviedla Denisa Bultasová, ktorá pomoc v Nepále koordinuje.

Zemetrasenie podľa správ OSN zasiahlo 8 miliónov ľudí, pričom takmer jeden a pol milióna z nich teraz naliehavo potrebuje jedlo a pitnú vodu. Organizácia Člověk v tísni preto posilnila humanitárny tím a do Nepálu v utorok (28.4.) odcestoval jeho štvrtý člen.

"V najviac postihnutých oblastiach ľudia potrebujú zdravotné ošetrenie a odvoz do nemocníc. Dôležité je zabezpečiť prísun pitnej vody, množstvo zdrojov je znečistených alebo zničených. Potrebujú tiež pomôcť s provizórnym zastrešením zničených domov," vymenoval základné potreby vedúci humanitárnych programov organizácie Člověk v tísni Marek Štys.

Pomôcť obetiam zemetrasenia v Nepále sa už dá aj poslaním darcovskej SMS s textom DMS NEPAL na číslo 877. Jej cena je dve eurá.

Aj naďalej je však možné posielať financie na účet v Tatrabanke, číslo SK1711000000002621182213. V správe pre príjemcu treba uviesť SOS Nepál.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.