Univerzita Komenského v Bratislave obsadila v rebríčku 474. miesto

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 29. apríla (TASR) - Univerzita Komenského (UK) v Bratislave si zlepšila svoje postavenie v medzinárodnom rebríčku univerzít - University Ranking by Academic Performance (URAP), v ktorom obsadila 474. miesto. Zaznamenala tak posun o 21 miest. TASR informovala Andrea Földváryová, vedúca oddelenia vzťahov s verejnosťou Univerzity Komenského.

"UK je jedinou slovenskou univerzitou v prvej päťstovke. Ďalšie slovenské univerzity sú až za hranicou tisícky," povedala Földváryová. Pre Univerzitu Komenského ide o kontinuálne zlepšovanie umiestnenia v tomto rebríčku už tretíkrát za sebou.

Medzinárodný rankingový systém URAP je každoročne zverejňovaný rebríček najlepších 2000 vysokých škôl z celého sveta, ktoré predstavujú desať percent najvýkonnejších vysokých škôl na svete.

"Opakované umiestnenie našej univerzity v prvej päťstovke rebríčka URAP a súčasne aj zlepšenie našej pozície je dôkazom rastúcej kvantity i kvality výskumu v celosvetovom porovnaní univerzít, preukázanej počtom citácií vedeckých prác vo významných medzinárodných časopisoch, ako aj medzinárodnou spoluprácou vedcov z UK," reagoval rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta.

Rebríček URAP bol prvýkrát vytvorený v roku 2009 na pôde Middle East Technical University v tureckej Ankare. Jeho kritériá vychádzajú zo šiestich objektívnych a merateľných parametrov, akými sú počet vedeckých článkov kombinovaný s počtom citácií prác vedcov, vedecká produktivita, význam časopisov či miera kvality citácií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.