R. FICO: S Enelom budeme rokovať o posilnení postavenia štátu v SE

Na snímke premiér SR Robert Fico počas 159. rokovania vlády SR 29. apríla 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 29. apríla (TASR) - Vláda má záujem o posilnenie svojho postavenia v Slovenských elektrárňach (SE). Bude preto rokovať s ich väčšinovým 66-% spolumajiteľom, talianskym Enelom, o možnosti získať vo firme väčšinu. Po dnešnom stretnutí s generálnym riaditeľom Enelu Francescom Staracem v Bratislave to zopakoval premiér Robert Fico (Smer-SD).

Strategickým zámerom slovenskej vlády je však podľa neho naďalej dostavba 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Predaj podielu v SE Enelom môže tento proces zdržať, bude preto od talianskej spoločnosti požadovať garancie o zabezpečení dostavby Mochoviec. Dnešné rokovania označil Fico za konštruktívne.

Enel očakáva ponuky na svoj podiel v SE do 9. mája. Podľa premiéra však pôjde zatiaľ iba o indikatívne ponuky, pričom vláda SR sa do tohto procesu nezapojí a s talianskym koncernom bude rokovať separátne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.