V korupčnom prípade V. Fischera polícia stále stíha štyri osoby

Na snímke kardiológ lekár Viliam Fischer odchádza v obkolesení médií po skončení súdneho pojednávania na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 21. apríla 2015. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 30. apríla (TASR) – V kauze podplácania kardiochirurga Viliama Fischera polícia stále stíha štyri osoby. Vyšetrovanie v tejto veci ešte nebolo ukončené. TASR informoval Martin Wäldl, hovorca Prezídia Policajného zboru.

„Dňa 5. 2. 2015 bolo vznesené obvinenie štyrom osobám pre prečin podplácania spáchaného formou spolupáchateľstva. V tomto trestnom konaní ešte prebiehajú vyšetrovacie úkony,“ informoval Wäldl. Obvinenie sa týka osôb, ktoré mali úplatok poskytnúť.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku schválil dohodu o vine a treste v prípade kardiochirurga Viliama Fischera 21. apríla tohto roka. Lekár sa v korupčnom prípade dohodol s prokuratúrou na dvojročnom treste s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu štyri roky. Podľa dohody musí taktiež zaplatiť sumu 15.000 eur ako peňažný trest a uložili mu aj zákaz činnosti vykonávať lekárske povolanie počas obdobia troch rokov. Súd taktiež odsúhlasil zhabanie časti úplatku 800 eur. Toto rozhodnutie je právoplatné.

Lekárovi pôvodne hrozil trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Keďže pristúpil na konanie o dohode o vine a treste, spodná hranica trestnej sadzby sa mu znížila o jednu tretinu.

Podľa prokuratúry lekár na trikrát prijal úplatky vo výške 1000, 1200 a 800 eur, bonboniéru a dve kačice o hmotnosti troch a štyroch kilogramov. Tie mu odovzdala rodina pacientky, ktorú na Klinike srdcovej chirurgie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) operovali vlani v decembri. Jej operácia mala byť uprednostnená. Po tom, ako žena zomrela, sa rodina obrátila na políciu. Ústav odmietol, že by pacientku operovali mimo poradia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.