Dokáže prežiť, aj keď je vyvolený

Magistérium – Železná skúška Foto: Vydavateľstvo Ikar

Bratislava 30. apríla (OTS) - Preslávil sa štipľavými poznámkami na adresu zastupujúcich učiteľov, ale bavilo ho aj trápenie riaditeľov, dozorcov na chodbách a kuchárok. Teraz sa jeho život má zmeniť.

Tak sa začína prvá kniha novej série Magistérium – Železná skúška. Vo svete ju označujú za najúžasnejšie magické dobrodružstvo od čias Harryho Pottera.

Ale späť k mladíkovi Callumovi. Jedného dňa dostal pozvánku do tajomnej čarodejníckej školy magistérium. Má tam zložiť vstupnú skúšku, no Callum odmalička vie, že ak by sa zaplietol s mágiou, znamenalo by to preňho smrteľné nebezpečenstvo. Mágiu má v sebe, no nevie ju celkom ovládať. Takže čo teraz?
Callum sa preto rozhodne neuspieť a vyzerať čo najhoršie, aby ho odmietli. Lenže osud to chce inak. Majster Rufus si ho napriek tomu vyberie za učňa. „Človek musí dlho študovať, aby mal rovnakú moc ako čerstvo prebudený mág,“ hovoril mu predtým otec. „Mladí čarodejníci svoju silu ešte nevedia ovládať.“

Callum teda prichádza do školy v podzemných jaskyniach, na miesto s magickou a zlovestnou históriou. V podzemí čarodejnícku školu nikto nevypátra. Nie je tam nijaké svetlo, ani okná. Magistérium je labyrint. Žiakov tam učia čarovať a je to celkom zábavné, lenže zároveň ich pripravujú na to, že raz možno budú musieť zachraňovať svet pred Nepriateľom smrti.

Callum sa prvý raz v živote necíti ako čudák a dokonca verí, že si v magistériu nájde priateľov. Lenže železná skúška je iba začiatok a to najťažšie ho ešte len čaká.

ŽELEZNÁ SKÚŠKA je napínavé dobrodružstvo, vďaka ktorému spoznáte magický svet čarodejníkov, v akom ste doteraz neboli.

Ukážky z knihy

„Čarodejníci využívajú prírodné elementy – oheň, vodu, zem, vzduch a dokonca aj prázdnotu, ktorá je zdrojom najhrozivejšej mágie – mágie chaosu. Čarami sa dá dosiahnuť všeličo, napríklad aj rozdeliť zem, ako sa to podarilo tebe,“ otec sám pre seba prikývol. „Na začiatku sprevádzajú mágiu veľmi intenzívne pocity. Je to surová moc, ale na magické schopnosti má veľký vplyv rovnováha. Človek musí dlho študovať, aby mal rovnakú moc ako čerstvo prebudený mág. Mladí čarodejníci svoju silu ešte nevedia ovládať. Ale ty proti nej musíš za každú cenu bojovať, Call. A nikdy viac ju nesmieš znova použiť, inak ťa mágovia odvlečú do svojich tunelov.“
„Tam majú školu?“ opýtal sa Call. „Magistérium je pod zemou?“
Otec sa zachmúril. „Hlboko pod zemou, kde ho nikto nevypátra. Nie je tam nijaké svetlo ani okná. Magistérium je labyrint. V jaskyniach by si sa ľahko stratil aj zomrel, a nikto by si to nevšimol.“
Call si oblizol suché pery. „Ale ty si predsa tiež čarodejník.“

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.