Štadión Corinthians bude definitívne súčasťou turnaja na OH 2016

Na archívnej snímke z októbra 2013 letecký pohľad na štadión Arena Corinthians v Sao Paule. Foto: TASR/AP

Sao Paulo 1. mája (TASR) - Brazílska metropola Sao Paulo bude na štadióne Corinthians definitívne hostiť zápasy futbalového olympijského turnaja počas OH 2016 v Rio de Janeiro. Podľa informácie agentúry Reuters prišlo k dohode ohľadom plnenia finančných záležitostí a tak sa diváci v Sao Paulo už môžu tešiť na desať stretnutí.

Organizačný výbor sa dostal pod tlak Corinthians aj mesta Sao Paulo potom, ako im navýšil náklady na organizáciu. To oba subjekty odmietli a hrozili zápasy preložiť na iné miesto. Musel sa tak zrodiť kompromis. "Dohodli sme sa, že náklady na dočasne vybudované kapacity infraštruktúry na štadióne Corinthians Itaquere, i náklady na prevádzku, bude znášať organizačný výbor," citovala agentúra Reuters zo stanoviska organizátorov OH.

V Sao Paule sa bude hrať šesť zápasov mužského turnaja a štyri ženského. Ďalšie zápasy olympijského futbalového turnaja sa budú hrať aj v Belo Horizonte, Brasilii, Salvadore, Manause a Riu de Janeiro.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.