KDH sa opäť pokúsi zaviesť školské autobusy

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 1. mája (TASR) - Kresťanskí demokrati sa opäť pokúsia zaviesť školské autobusy. Navrhujú to v novom zákone o školských autobusoch.

O zavedenie školských autobusov sa KDH usiluje už roky, dosiaľ neúspešne. Hnutie pripomína, že systém školských autobusov zaviedli vo viacerých vyspelých krajinách. "A to nielen z hľadiska ekonomického a dopravnej obslužnosti, ale najmä z hľadiska bezpečnosti dopravy školskej mládeže," uvádzajú predkladatelia.

Ak by zákon parlament schválil, školské autobusy by sa zavádzali postupne počas piatich rokov. "Od roku 2016 by štát v štátnom rozpočte vyčlenil každoročne čiastku sedem miliónov eur ako dotáciu na školské autobusy," píše sa v návrhu zákona.

Celkové náklady na vytvorenie primárnej siete školských autobusov by podľa výpočtov KDH v priebehu piatich rokov štátny rozpočet stáli 35 miliónov eur a rozpočet samospráv 17,5 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.