Hasiči kupujú novú loď za vyše 600.000 eur pre prácu na Dunaji

Ilustračné foto Foto: TASR/Vladimír Benko/MV SR

Bratislava 1. mája (TASR) – Hasiči kupujú nové plavidlo pre prácu na Dunaji. Hodnotu zákazky stanovili na 666.667 eur bez DPH. Informáciu zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) a Ministerstvo vnútra SR.

„Plavidlo potrebuje Hasičský záchranný zbor pre výkon povodňových zabezpečovacích a záchranných prác, zdolávanie požiarov, ekologických havárií a iných mimoriadnych udalostí na splavných vodných tokoch a vodných cestách Dunaja,“ informoval tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra s tým, že proces verejného obstarávania zatiaľ nie je ukončený, takže o jeho priebehu nebude informovať.

V súčasnosti hasiči disponujú len jedným plavidlom požadovaných parametrov, ktoré sú potrebné pre výkon záchranných činností na toku rieky Dunaj. „Na pokrytie celej vodnej cesty Dunaja na území SR je jedno plavidlo z hľadiska rýchlosti a efektivity nasadenia pri záchranných činnostiach nepostačujúce,“ uviedlo ministerstvo vnútra.

Špeciálna technika bude podľa ministerstva financovaná prostredníctvom projektu Aktívne protipovodňové opatrenia, ktorý pripravilo ministerstvo vnútra v spolupráci s ministerstvom životného prostredia. Projekt je financovaný z Kohézneho fondu prostredníctvom operačného programu Životné prostredie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.