Komisia talianskeho ministerstva vnútra potrestala oba turínske kluby

Výtržnosti fanúšikov v Turíne, ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Rím 1. mája (TASR) - Komisia talianskeho ministerstva vnútra zakázala fanúšikom Juventusu Turín cestu na sobotňajší zápas najvyššej futbalovej ligy na ihrisku Sampdorie Janov.

"Dôvodom sú výtržnosti, ktoré sa odohrali počas turínskeho derby medzi Juventusom a FC," informuje internetový portál n24.de. Pokiaľ "stará dáma" v stretnutí so Sampdoriou zvíťazí, môže sa tešiť z úspešnej obhajoby titulu.

Komisia tiež potrestala mestského rivala FC. Na utorkový duel s Empoli budú mať prístup iba fanúšikovia s permanentkou. Zastavila tiež predaj vstupeniek na zápas Turínčanov s FC Janovom.

Minulú nedeľu pri výbuchu silnej petardy v sektore fanúšikov domáceho FC utrpelo zranenie najmenej desať ľudí. Petarda hodená priaznivcami Juventusu rozmetala niekoľko sedadiel, deväť ľudí zranili úlomky plastu. Jeden fanúšik utrpel zranenie pri výbuchu druhej petardy z konca druhého polčasu. Pred zápasom stovky chuligánov FC hádzali do autobusu s hráčmi "starej dámy" fľaše, vajíčka a kamene.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.