Nemecký vývoz do Grécka vlani mierne vzrástol

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Wiesbaden 4. mája (TASR) - Po silnom poklese nemeckého vývozu do Grécka došlo vlani k jeho miernemu vzostupu. DPA sa odvoláva na dnešnú správu spolkového štatistického úradu vo Wiesbadene.

Nemecký vývoz do Grécka dosiahol vlani 5 miliárd eur. V roku 2013 bola jeho hodnota 4,7 miliardy eur.

V rebríčku nemeckých exportných destinácií kleslo Grécko predvlani na 38. miesto za Luxembursko a Írsko. V roku 2010 bolo o štyri priečky vyššie.

Do Grécka v tomto desaťročí výrazne klesol vývoz nemeckých motorových vozidiel a náhradných súčiastok na ne. Jeho hodnota sa vlani v porovnaní s rokom 2010 znížila o 27 % na 355,7 milióna eur. Hodnota celkového vývozu strojov, prístrojov a mechanických zariadení sa prepadla takmer o 10 % na 596,5 milióna eur. Vývoz farmaceutických produktov však vzrástol o 22 % na 703,4 milióna eur.

Gréci vyviezli vlani do Nemecka najmä farmaceutické produkty a potraviny. Hodnota ich vývozu na teritórium s najsilnejšou ekonomikou v EÚ dosiahla 1,7 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.