Poslanci sa poďakovali Sovietskemu zväzu za oslobodenie spod nacizmu

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 7. mája (TASR) - Národná rada SR považuje víťazstvo nad nacizmom a fašizmom v druhej svetovej vojne za najvýznamnejšiu udalosť v dejinách 20. storočia, ktorú je potrebné si s úctou a vďakou pripomínať. Uvádza sa to vo vyhlásení parlamentu, ktoré dnes pri príležitosti 70. výročia od konca druhej svetovej vojny schválili 124 hlasmi poslanci.

"Občania SR si hlboko vážia obetu všetkých vojakov či partizánov a vyjadrujú hlbokú úctu všetkým žijúcim vojnovým veteránom, ktorí oslobodili naše územie od nacizmu. NR SR vyjadruje úprimnú vďačnosť všetkým príslušníkom národov vtedajšieho Sovietskeho zväzu, ktorí priniesli najväčšie obete, ale aj príslušníkom ďalších národov a národností, ktorí prispeli k porážke nacizmu," píše sa v texte.

Parlament zároveň vyjadril "úctu aj všetkým civilným obetiam a s hlbokou ľútosťou si pripomína pamiatku všetkých obetí ideológie nacizmu, ktoré počas druhej svetovej vojny boli prenasledované". NR SR tiež vyzvala predstaviteľov európskych štátov, aby podporovali kroky smerujúce k udržaniu mieru v Európe a aby mieru, ako najvyššej civilizačnej hodnote, podriadili všetky svoje slová rozhodnutia a činy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.