Rezort vnútra plánuje nakúpiť nafukovacie stany za sedem miliónov eur

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 8. mája (TASR) – Ministerstvo vnútra plánuje nakúpiť nafukovacie záchranné stany v maximálnej hodnote sedem miliónov eur. Predbežné oznámenie zverejnil na svojej internetovej stránke Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

„Predmetom zákazky je nákup nafukovacích záchranných stanov určených na plnenie úloh pri zásahu v prípade povodní a iných živelných udalostí, pre krátkodobé i dlhodobé ubytovanie osôb, uskladnenie materiálu, ako triediace stanovisko pri hromadných nešťastiach a podobne, vrátane voliteľného príslušenstva,“ konštatuje na stránke ÚVO. Pod voliteľným príslušenstvom pritom uvádzajú napríklad tlakovú fľašu na nafukovanie samonosnej konštrukcie stanu, skladacie lôžko, skladaciu stoličku, nafukovací matrac, klimatizáciu, elektrocentrálu či prípojné vozidlo.

Ministerstvo vnútra pritom môže kúpiť až 280 kusov stanov dvoch typov. Prvý by mal mať úžitkovú plochu od 20 do 25 štvorcových metrov (m2) a druhý od 40 do 40 m2. Podľa vyjadrenia MV SR sú stany určené pre hasičov, civilnú ochranu a horskú záchrannú službu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.