Slovenská pošta vydala známku so symbolom porážky nacizmu

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 8. mája (TASR) – Slovenská pošta dnes vydala známku "Deň víťazstva nad fašizmom" v nominálnej hodnote jedno euro. Jej motívom je najznámejší symbol porážky nacizmu, a to vztýčenie sovietskej vlajky na budove Ríšskeho snemu v Berlíne. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová.

Súčasne s poštovou známkou vyjde obálka prvého dňa (FDC) s pečiatkou FDC a domicilom mesta Bratislava.

"Motívom prítlače obálky je alegória víťazstva v podobe ženskej figúry prevzatej z Pamätníka Sovietskej armády v Bratislave od sochára Jozefa Kostku, ktorá je doplnená letristickou variáciou slova mier v rôznych svetových jazykoch," uviedla. Motívom FDC pečiatky je detail letristického motívu FDC.

Príležitostnú poštovú pečiatku budú pracovníci používať dnes na pošte Bratislava 1 na Námestí SNP 35 v čase od 9.00 h do 14.00 h.

Autorom výtvarných návrhov poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je akademický maliar Robert Jančovič, autorom líniovej roskresby a rytiny FDC je akademický maliar Rudolf Cigánik.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.