Sagan po kritike od Tiňkova: O tom sa porozprávame osobne

Peter Sagan, archívne foto Foto: TASR/AP

Sacramento 9. mája (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan sa na tlačovej konferencii pred podujatím Okolo Kalifornie nevyhol nepríjemným otázkam. Majiteľ tímu Oleg Tiňkov ho na svojom blogu na portáli cyclingnews.com podrobil kritike za jeho doterajšie výkony a výsledky v stajni Tinkoff-Saxo.

Sagan v prvej polovici sezóny zaznamenal jediné etapové víťazstvo, keď triumfoval v 6. etape na Tirenno-Adriatico. Štyrikrát bol druhý, dve štvrté miesta obsadil na klasikách Okolo Flámska a Miláno-San Remo. Tiňkov chce od neho viac triumfov, ktoré zatiaľ neprichádzajú. "Niečo stratil. A on je jediný, ktorý to môže opäť nájsť. Niečo musí zmeniť a začať opäť vyhrávať. Ja s tým veľa nenarobím. A pritom mu platím veľké peniaze," napísal Tiňkov.

Sagan, ktorý na Okolo Kalifornie päť ročníkov za sebou vyhral bodovaciu súťaž a celkovo dosiahol 11 etapových triumfov, odmietol s ruským šéfom komunikovať cez médiá. "O tom sa porozprávame osobne. Nebudem to rozoberať tu na tlačovej konferencii," povedal.

Tiňkov sa nedávno nie v najlepšom rozišiel s bývalým športovým riaditeľom a zakladateľom tímu Bjarnem Riisom. Po novom bude na pretekoch viac prítomný, čo má podľa neho zvýšiť tlak na jazdcov a tým aj priniesť lepšie výsledky. "Ja to neberiem tak, že to je o tlaku. Jazdím za seba a za tím," reagoval Slovák.

Podľa Rusa má Sagan v Kalifornii dobrú príležitosť ukázať, čo je v ňom. Na Tour de France si už toľko voľnosti neužije. "Je to pre neho dobrá šanca. Vo Francúzsku budeme mať iného ciele. Od Sagana neočakávame veľa etapových víťazstiev, pretože bude pracovať pre potreby tímu. Pre to, aby Alberto (Contador) vyhral Tour de France," napísal Tiňkov.

Sagan v Kalifornii dúfa v úspešný štart do druhej polovici sezóny. "Darí sa mi tu, štartujem tu od začiatku profesionálnej kariéry. Budem sa snažiť o čo najväčší počet víťazstiev. Naposledy som jazdil na Paríž-Roubaix, takže na oddych a tréning som mal mesiac. V Kalifornii chcem úspešne odštartovať druhú polovicu sezóny a kvalitne sa pripraviť na Tour de France," dodal Sagan.

Sedemetapové preteky Okolo Kalifornie sa začínajú v nedeľu, úvodná etapa sa pôjde v okolí Sacramenta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.