Rekonštrukcia tratí v Košiciach obmedzí dopravu

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Košice 9. mája (TASR) - Modernizácia električkových uzlov v Košiciach si od nedele (10.5.) vyžiada ďalšie obmedzenia automobilovej dopravy v meste. Súvisia s uzavretím, resp. zjednosmernením úsekov cestných komunikácií v okolí križovatky Trieda SNP-Bardejovská ulica. Informoval o tom magistrát mesta.

Komunikácia Trieda SNP od okružnej križovatky Moldavská-Alejová-Trieda SNP bude prejazdná len priamo v smere Toryská v jednom jazdnom pruhu so zákazom odbočenia doľava do Bardejovskej ulice.

Doprava po ceste Trieda SNP od Toryskej bude smerovať len vpravo v jednom jazdnom pruhu s pokračovaním rovno po Bardejovskej. Obchádzka bude po trase Bardejovská – Popradská – Moldavská k okružnej križovatke.

Komunikácia Bardejovská od Popradskej bude prejazdná v smere západ – východ obojsmerne iba po sídlo Dopravného podniku mesta Košice (DPMK). V smere od Triedy SNP bude iba v jednom jazdnom pruhu so šírkou 2,75 metra.

Prejazd cez električkový trojuholník v križovatke Trieda SNP–Bardejovská bude vo všetkých smeroch dočasne zrušený a nahradený obchádzkovými trasami. O obmedzeniach dopravy v tejto križovatke budú vodiči informovaní tabuľami v uzloch SNP-Alejová-Moldavská a Popradská-Bardejovská.

V mestskej hromadnej doprave (MHD) dôjde od nedele k dočasným zmenám na trasách dotknutých autobusových liniek X6, 10, 17, 32, 34, 54, N2 a N3. Zahŕňajú aj dočasné zrušenie autobusových zastávok: Michalovská, Spoločenský pavilón – stanovište na Triede SNP v smere ku kruhovému objazdu a DPMK – stanovište v smere od Luníka VIII.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.