Zadržali Čecha, ktorý znásilňoval žiačky na Filipínach

Žena z dediny Andap na juhu Filipín plače. Foto: TASR/AP Photo

Praha 18. mája (TASR) - Filipínska polícia zadržala na juhu krajiny Jaroslava Dobeša, ktorého vlani v októbri zlínsky súd poslal v neprítomnosti na desať rokov do väzenia. Muž prezývaný guru Jára bol odsúdený za znásilnenie žiačok ezoterickej školy Poetrie a za ohováranie. Informoval o tom dnes spravodajský server Novinky.cz.

Muža polícia zadržala v meste Dapa na ostrove Siargao. Podľa webu Manila Standard sa tak stalo už v piatok. Spolu so zlínskou rodáčkou Barborou Pláškovou sa mal Dobeš alias Nadsamec Óm, pochádzajúci z obce Petrov na Slovácku, dopúšťať znásilňovania dievčat už od roku 2004.

Podľa obyvateľov ostrova Siargao Jaroslav Dobeš voľne cestoval z Filipín do iných štátov a späť od roku 2005, a to napriek príkazu nariaďujúcemu jeho deportáciu z krajiny.

Spolu s guru Járom bola vlani odsúdená aj jeho spoločníčka Plášková. Za podiel na znásilňovaní študentiek ezoterickej školy Poetrie dostala 9,5 roka väzenia. Obaja boli odsúdení v neprítomnosti. Filipínska polícia zadržala len Dobeša, Plášková zatknutá nebola, napísali Novinky.cz.

Guru Jára dievčatá podľa obžaloby zneužíval pri zmenenom stave ich vedomia, do ktorého ženy dostávali jeho lektorky hypoventilačným dýchaním a dráždením citlivých miest. Potom na nich podľa obžaloby vykonal súlož.

Pri svojich ezoterických seminároch využíval metódu, ktorú sám nazýval "odháčkovaním". Tvrdil, že problémy, ktorými ženy trpia, sú spôsobené háčikmi, ktoré v nich zanechali predchádzajúci sexuálni partneri.

Guru Jára tieto háčiky sexuálnym stykom údajne uvoľňoval. Viacero žien túto "terapiu" podstupovala dobrovoľne, mnohé však do poslednej chvíle presný význam slova odháčkovanie podľa obžaloby nepoznali. Krátky pohlavný styk s "majstrom" bol pre ne nečakaným utrpením a dodnes majú podľa svojich slov psychické problémy, uvádzajú Novinky.cz

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.