Slovak Telekom zavádza ako prvý operátor v SR hlasovú biometriu

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bratislava 18. mája (TASR) - Zákazníci Slovak Telekomu budú môcť od 20. mája 2015 využívať novú bezplatnú službu Hlasová biometria. Služba im umožní vybaviť ich požiadavky na zákazníckych linkách Slovak Telekomu rýchlo, pohodlne a bezpečne aj bez toho, aby si museli pamätať a uvádzať overovacie bezpečnostné kódy ako napríklad PIN, PID alebo ID kód. Postačí im vlastný hlas.

Hlasová biometria predstavuje jedinečný spôsob overenia volajúceho na základe porovnania hlasu zákazníka s jeho hlasovým odtlačkom. Ten môže byť vytvorený len na základe súhlasu zákazníka. Slovak Telekom je prvý telekomunikačný operátor na Slovensku, ktorý takú službu svojim zákazníkom prináša.

Jednoduchý prístup k službám získa zákazník aj v prípade straty telefónu a potreby zablokovať SIM kartu - zákaznícka linka ho spoľahlivo overí aj pri volaní z akéhokoľvek iného telefónneho čísla.

Hlasová biometria tiež umožní delegovať oprávnenia aj na iné osoby a zákazník sa tak (po prvotnom jednorazovom overení potrebnými kódmi) bude môcť overiť hlasom aj pri administrovaní služieb svojich blízkych.

TASR informoval Slovak Telekom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.