Košičania odštartovali letnú prípravu aj s útočníkom Šoltésom

Majstrovský káder HC Košice začal 18. mája 2015 v Košiciach letnú prípravu. Foto: TASR/František Iván

Košice 18. mája (TASR) - Hokejisti HC Košice začali v pondelok letnú prípravu na sezónu 2015/2016 Tipsport extraligy s avizovanou päticou nových hráčov a útočníkom Dávidom Šoltésom. Dvadsaťročný mladík naposledy pôsobil v zámorskej WHL, kde obliekal dres Prince George Cougars.

"Pred mesiacom som sa vrátil z Kanady a volal mi agent, že Košice majú o mňa záujem. Začnem tu s letnou prípravou, ale či pôjdem s nimi aj na ľad, tak to ešte neviem povedať, počkám ako sa to vyvinie. Mal som možnosť zostať vo WHL a niečo črtalo aj s AHL. Nechcel som však zostať v juniorskej lige, chcel som prejsť do mužského hokeja, keďže Košice mali záujem, tak som sa vrátil," prezradil košický rodák Šoltés.

Podľa slov generálneho manažéra Juraja Bakoša, je cieľom klubu omladiť káder a dať šancu hokejistom, ktorí reprezentovali Slovensko do 20 rokov a strednej generácii. "Nie každý rok môžeme mať nabité mužstvo ako v závere minulej sezóny, zároveň sme volili hráčov, ktorí majú svoju kvalitu," povedal Bakoš, ktorý dodal, že prioritou vedenia bolo stabilizovať káder z minulej sezóny, rovnako udržať i trénerské duo Peter Oremus, Roman Šimíček.

Po ročnom pôsobení vo Švédsku sa vrátil do Košíc aj Pavol Skalický, jeden z bronzových medailistov z posledných MS juniorov v Kanade. Na východe Slovenska oslavoval v drese "oceliarov" majstrovský titul v roku 2014 ako osemnásťročný. "Ponuka bola zhoda náhod. Som rád za túto ponuku a bude sa ju snažiť využiť. Viem, čo ma čaká, pretože v Košiciach sú každý rok tie najvyššie ambície. Budem sa snažiť preraziť a pobiť sa o miesto v kádri. Trojmesačné pôsobenie vo švédskej juniorskej lige mi dalo množstvo skúsenosti, za ktoré som vďačný, mal som možnosť vidieť ako sa vyvíja hokej aj v inej krajine," uviedol Skalický. Okrem nechýbali na úvodnom tréningu ani avizované posily, obranca Martin Dudáš a útočníci Richard Lelkeš, Dalibor Bortnák a Peter Boltun.

V tíme úradujúceho slovenského šampióna sa rozlúčili s brankárom Alexandrom Hylákom, jednotkou tímu bude Marcel Melicherčík, dvojkou zatiaľ Dominik Riečický. Niektorí hráči majú na stole ponuky aj od iných klubov, ktoré zvažujú. "Gabo Spilar sa ešte rozhoduje. Je otázny štart obrancu Erika Černáka, ktorý sa momentálne pripravuje na Floride a jeho pôsobenie závisí od draftu. Podobne je to s Radovanom Bondrom, je tam však väčšia šanca, že bude hrať v zámorí. Taktiež má ponuky Adam Jánošík, ale najradšej by sme boli, ak by zostal v Košiciach. Jirkovi Bicekovi skončila zmluva, uvidíme aké posty budeme mať obsadené a aké nám budú ešte chýbať," konštatoval Bakoš.

Majstrovský káder HC Košice začal 18. mája 2015 v Košiciach letnú prípravu. Na snímke zľava Dávid Šoltés a Pavol Skalický. Foto: TASR/František Iván

Vedenie HC Košice nepredĺžilo zmluvy ani s útočníkmi Ivanom Rachůnkom a Tiborom Kutálkom. "Potrebujeme poskladať tím aj z hľadiska perspektívy aspoň na ďalšie dva, tri roky. Práve preto sme sa rozhodli pre Lelkeša, Bortňáka, či Dudáša. Ide o perspektívnych chlapcov v dobrom veku," dodal Bakoš. Už skôr opustil košický káder aj obranca Michal Šeda.

Letnú prípravu začal úradujúci majster HC Košice v pondelok 18. mája 2015 v tomto zložení:
brankári: Marcel Melicherčík, Dominik Riečický
obrancovia: Juraj Cebák, Martin Dudáš, Miroslav Macejko, Branislav Pavúk, Radek Philipp, Martin Štrbák
útočníci: Peter Boltun, Dalibor Bortňák, Marek Bartánus, Peter Bartoš, Matej Češík, Matej Hinďoš, Tomáš Hrnka, Matúš Chovan, Richard Jenčík, Adam Lapšanský, Richard Lelkeš, Pavol Skalický, Peter Sojčík, Jakub Suja, Dávid Šoltés.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.