TSK ušetril v minulom roku 4,5 milióna eur, pomôže si stredné školstvo

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavol Ďurčo

Trenčín 19. mája (TASR) – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ušetril v minulom roku vďaka racionalizačným opatreniam a zmenám zmlúv 4,5 milióna eur. Vyplýva to zo záverečného účtu za rok 2014, ktorý na svojom pondelkovom (18.5.) zasadnutí schválilo Zastupiteľstvo TSK.

Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku došlo k úspore vďaka racionalizačným opatreniam, zmenám vo verejnom obstarávaní, organizačnej štruktúre Úradu TSK, zmenou nevýhodných zmlúv, ale aj vyrokovaním výhodnejších podmienok s oboma prepravcami – SAD Trenčín a SAD Prievidza.

"Nie je to malá čiastka a uvítajú to najmä občania kraja. Veľmi veľa z ušetrených prostriedkov pôjde do školstva a na podporu zdravotníckych projektov. Na záverečný účet nadväzovala zmena rozpočtu. Až 3,3 milióna eur pôjde na stredné školy, takmer pol milióna na spolufinancovanie troch projektov z Operačného programu Zdravotníctvo pre tri nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK," skonštatoval Baška.

Ako dodal, do podkapitalizovaného stredného školstva v kraji schválili poslanci v rozpočte na rok 2015 viac ako dva milióny eur, tento rok sa k tomu pridalo 3,3 milióna eur a vláda SR schválila na svojom výjazdovom zasadnutí v Trenčíne ďalších viac ako 700.000 eur na tri stredné školy.

"Spolu do stredného školstva ide v tomto roku historicky najviac financií – viac ako šesť miliónov eur. Mali by to pocítiť študenti i pedagogický zbor, ktorým sa vytvoria oveľa lepšie podmienky na vzdelávanie ako doteraz," zdôraznil predseda TSK s tým, že ide o kapitálové výdavky a ich súčasťou je aj šesť multifunkčných ihrísk, ktoré sa vybudujú pri školách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.