Al-Hussein oznámil pokus o korupciu pred voľbami prezidenta FIFA

Jordánsky princ Ali Bin Al Hussein. Foto: TASR/AP Photo

Zürich 26. mája (TASR) - Tím kandidáta na prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Aliho bin al-Husseina oznámil, že odmietol korupčnú ponuku na ovplyvnenie výsledkov hlasovania o funkcii.

Al-Husseinov tím údajne kontaktovala osoba, ktorá mu ponúkla detaily o financiách súčasného prezidenta a protikandidáta Seppa Blatter a taktiež tvrdila, že dokáže zabezpečiť množstvo hlasov vo voľbách. Jordánsky princ korupčnú ponuku odmietol a oznámil policajným orgánom. Informáciu však neposunul vedeniu FIFA, zdôvodnil to tým, že nechcel narušiť policajné vyšetrovanie.

"V apríli kontaktovala tím princa Aliho osoba, ktorá tvrdila, že dokáže zabezpečiť 47 hlasov vo voľbách a taktiež má ilegálne získané informácie o finančných aktivitách pána Seppa Blattera," uviedli predstavitelia bezpečnostnej spoločnosti Quest, ktorá pracuje pre al-Husseina. Informovala agentúra Reuters.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.