Vláda schválila novelu zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania

Na snímke minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek prichádza na 164. schôdzu vlády SR 27. mája 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 27. mája (TASR) – Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) označuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR za jeden z najvýznamnejších nástrojov podpory rozvoja bývania na Slovensku. Zmeny v zákone o ŠFRB, ktoré vyplynuli z praxe, dnes na svojom zasadnutí odobril kabinet Roberta Fica (Smer-SD).

V súčasnosti smeruje podpora štátneho fondu predovšetkým na obstarávanie nájomných bytov a obnovu bytových budov. "Z Koncepcie štátnej bytovej politiky do roku 2020 vyplýva úloha zvýšiť multiplikačný efekt verejných finančných zdrojov investovaných do oblasti bývania prostredníctvom ŠFRB," uvádza rezort v predkladacej správe k zákonu.

Dôvodom novelizácie zákona o ŠFRB sú aj zmenené podmienky pri využívaní eurofondov v novom programovom období. Návrh súčasne reaguje na zmenené tepelno-technické požiadavky na stavby a obsahuje úpravy a doplnenia, ktorých potreba vyplynula z aplikačnej praxe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.