Adam Ďurica vydá nový album, chystá Mandolína Tour

Adam Ďurica, archívne foto Foto: TASR

Bratislava 28. mája (TASR) – Adam Ďurica pripravuje na jeseň koncertné Mandolína Tour. Predstaví na ňom svoj nový album, ktorý vydá už o mesiac. Hosťom turné bude Adamova dlhoročná kamarátka a šesťnásobná zlatá slávica Zuzana Smatanová, s ktorou Adam minulý rok naspieval úspešný duet Miesta.

V októbri a novembri bude Adam s kapelou koncertovať v desiatich mestách, budú nimi Prievidza (17.10.), Košice (22.10.), Liptovský Mikuláš (23.10.), Zvolen (24.10.), Žilina (30.10.), Trenčín (31.10.), Poprad (6.11.), Humenné (7.11.), Nové Zámky (13.11.) a Bratislava (14.11.).

Tieto dni trávi Adam v štúdiu LVGNC, kde dokončuje svoj dlho očakávaný nový album. Ten vyjde už o mesiac a bude obsahovať 12 skladieb. Spevák však ešte pred jeho vydaním potešil svojich fanúšikov správou o koncertnom turné.

„Dátumy turné sme ohlásili ešte pred vydaním albumu, pretože nie je na čo čakať. Chcel som, aby moji fanúšikovia vedeli, že pre nich chystám koncerty, aby sa už teraz mohli spolu so mnou tešiť na jeseň,“ uviedol pre médiá spevák.

Zároveň dodáva: „Je veľmi ťažké povedať si, kde hrať a kde nehrať, pretože ja chcem svojich fanúšikov navštíviť v každom meste. Zorganizovať koncertné turné je náročné a so svojím tímom na ňom pracujeme už takmer pol roka. Počas prvého turné sa nedá navštíviť všetky mestá, ale už teraz sa teším na jeho pokračovanie, pretože robiť vlastné turné je mojím dlhodobým cieľom.“

Hosťom celého turné bude Adamova dlhoročná kamarátka Zuzana Smatanová. „So Zuzanou sa poznáme z brandže už roky a môžem povedať, že sme si sadli a vždy sa máme o čom porozprávať. Veľmi sa teším, že na turné bude mojím hosťom práve ona, pretože mi do môjho konceptu perfektne zapadá. Našu spoločnú časť programu budeme ešte len pripravovať, ale myslím si, že ak vyberieme hociktorý z jej hitov, bude to pre ľudí skvelý okamih,“ doplnil Adam.

Vstupenky na Mandolína Tour sú už v predaji a fanúšikovia si ich môžu kúpiť v sieti predpredaj.sk. TASR informoval PR manažér vydavateľstva Universal Music Marek Kučera.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.