Ľ. Jahnátek: Privatizácia energetiky išla podľa diablovho plánu

Na archívnej snímke Ľubomír Jahnátek, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 28. mája (TASR) - Podniky, ktoré chcela druhá vláda Mikuláša Dzurindu privatizovať, najskôr poslala do straty, aby čo najviac znížila ich trhovú cenu. Vyhlásil to dnes minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek (Smer-SD) na margo privatizácie Slovenských elektrární (SE) v rokoch 2005 a 2006, o ktorej sa diskutuje v pléne NR SR.

"Za stratu v týchto podnikoch nesiete politickú zodpovednosť, lebo to riadili vaši nominanti. Bola to súčasť scenára a diablovho plánu s cieľom predajnú cenu čo najviac znížiť a provízie čo najviac zvýšiť. To, čo sa nastváralo pri privatizácii, sa neudialo nikde a nikdy," odkázal Dzurindovi Jahnátek.

Ľudovít Kaník (SDKÚ-DS) je presvedčený, že Smeru-SD ide v skutočnosti len o zväčšenie vplyvu nad čo najväčším počtom podnikov. "Všetko ostatné je divadlo a dymová clona. Ak sa im to podarí, získajú obrovskú moc a priestor ako rozdávať a zabezpečovať ekonomiku ľudí, ktorí sú na tom závislí, lebo nevedia podnikať inak, len ako prívesok štátnych firiem," odkázal Kaník s tým, že základnou tézou ľavice je "ovládnime čo môžme a potom z toho žime".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.