Kurz eura vzrástol

Sídlo Európskej centrálnej banky vo Frankfurte nad Mohanom, ilustračné foto Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 29. mája (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny nadviazal na štvrtkové (28. 5.) zisky a pokračoval v raste. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0950 USD, teda pri o niečo vyššom kurze ako vo štvrtok večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok napoludnie referenčný kurz na 1,0896 USD/EUR.

Pred víkendom sa čaká celý rad údajov z Európy aj z USA. Z eurozóny budú v centre pozornosti zrejme nové čísla o vývoji peňažnej zásoby a úverovanie. Budú signalizovať, či má v marci spustený program kvantitatívneho uvoľňovania ECB nejaký účinok.

Popoludní sa bude čakať na správu o vývoji hrubého domáceho produktu (HDP) Spojených štátov. Predpokladá sa, že najväčšia svetová ekonomika v 1. kvartáli klesla. Dôvodmi sú extrémne chladná zima a množstvo štrajkov zamestnancov prístavov. Americká centrálna banka Fed zatiaľ považuje spomalenie len za dočasné a stále plánuje, že ešte v tomto roku začne zvyšovať úrokové sadzby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.