Podporte s AVIONOM kampaň Belasý motýľ

Snímka z tlačovej konferencie Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR o tohtoročnej kampani Belasý motýľ spojená s otvorením výstavy ocenených prác výtvarnej súťaže Krídla fantázie 2015, 2. júna 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 4. júna (OTS) - Stačí prísť v piatok 5. júna 2015 od 14.00 hod. do najväčšieho nákupného centra na Slovensku Avion Shopping Park v Bratislave. V centre bude totiž prebiehať hlavná časť celoslovenskej kampane na podporu svalových dystrofikov Belasý motýľ 2015. Motýľ je svojou krehkosťou aj túžbou po slobodnom a voľnom pohybe symbolom ľudí so svalovou dystrofiou.

Návštevníci Avionu môžu počas kampane nielen získať informácie o nevyliečiteľnom ochorení svalová dystrofia, ale aj priamo podporiť ľudí s týmto vážnym ochorením. Podujatia sa zúčastnia rôzne známe osobnosti ako napríklad Patrícia Garajová-Jariabková, Ludwig Bagina a čestná predsedníčka Organizácie muskulárnych dystrofikov (OMD) na Slovensku Anka Šišková. Kampaň na pomoc svalovým dystrofikom podporia aj motorkári tradičnou jazdou po Bratislave so začiatkom zrazu o 10.30 hod. v sobotu 6. júna 2015 na parkovisku pred nákupným centrom Avion. Návštevníkov v centre čaká moderovaný zábavný program, živá hudba, prehliadka motoriek a mustangov a na presné poludnie aj hromadný štart jazdy motorkárov za sprievodu policajnej hliadky.

Deň ľudí so svalovou dystrofiou prebehne v približne 61 slovenských mestách a dedinách. Kampaň Belasý motýľ organizujú členovia OMD v SR za pomoci dobrovoľníkov. V uliciach budú rozdávať belasé motýliky a informačné letáčiky o ochorení a spôsoboch podpory verejnej zbierky. Všetky informácie o kampani nájdete na www.belasymotyl.sk.

O svalovej dystrofii
Kampaň Belasý motýľ má za cieľ informovať verejnosť o vážnom ochorení svalová dystrofia a získať finančné prostriedky na sociálnu pomoc a nákup kompenzačných pomôcok pre ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú. Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Najťažšie formy ochorenia spôsobujú odkázanosť na dýchanie pomocou umelej ventilácie v domácom prostredí. Ochorenie má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť, je nevyliečiteľné a postihuje bábätká, deti aj dospelých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.