Oheň v Kyjeve stále vyčíňa, ovplyvnil kvalitu ovzdušia

Hasiči hasia požiar palivového skladu v meste Vasylkiv, približne 30 kilometrov juhozápadne od Kyjeva v utotok 9. júna 2015. Silná explózia usmrtila v utorok množstvo ukrajinských hasičov bojujúcich s požiarom, ktorý v oblasti pri hlavnom meste Kyjev zachvátil v noci nadnes palivový sklad. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na ukrajinského ministra vnútra Arsena Avakova. V skladisku v meste Vasylkiv, približne 30 kilometrov juhozápadne od Kyjeva, sa do plameňov dostalo najmenej deväť nádrží na uskladnenie najmä benzínu. Celé okolie zahalil hustý čierny dym stúpajúci z plameňov. Foto: TASR/AP

Kyjev 12. júna (TASR) - Na mieste požiaru v sklade pohonných hmôt pri ukrajinskom hlavnom meste Kyjeve našli telo ďalšej obete, informovala dnes agentúra Ukrinform. Požiar, ktorý vyčíňa od pondelka, si tak vyžiadal už najmenej šesť obetí na životoch.

Ukrinform s odvolaním sa na ukrajinskú Štátnu službu pre mimoriadne situácie (DSNS) spresnil, že záchranári dnes uhasili jeden horiaci zásobník s pohonnými hmotami, ďalšie dva ochladzujú.

Podľa vyhlásenia DSNS majú hasičské oddiely pod kontrolou asi 95 percent areálu, kde vypukol požiar. DSNS súčasne ubezpečila, že nehrozí rozšírenie požiaru na susedné zásobníky a nie je ohrozené ani obyvateľstvo v okolitých obciach.

Vyšetrovanie príčin je ešte v plnom prúde, avšak zdá sa, že za najväčší požiar v novodobých dejinách Ukrajiny môže porušenie bezpečnostných predpisov, aj keď odborníci ani naďalej nevylučujú možnosť podpaľačstva.

Pozrite si galériu z požiaru:

Ukrajinské úrady síce ubezpečujú obyvateľstvo priľahlých miest a obcí, ako aj hlavného mesta Kyjev, že v súvislosti s požiarom v sklade pohonných hmôt v obci Kriačky v okrese Vasyľkiv sa do ovzdušia nedostali nebezpečné látky.

Agentúra UNIAN však dnes informovala, že obsah nebezpečných látok v ovzduší na území Kyjeva je prekročený jedenapolkrát až štyrikrát v porovnaní s normou. Úrady spresnili, že tento stav súvisí s požiarmi rašelinísk v okolí obce Irpiň a Bykivňa v Kyjevskej oblasti. UNIAN spresnil, že v deviatich z 25 monitorovacích staníc v Kyjeve zaznamenali nárast koncentrácie oxidu siričitého, oxidu dusičitého, oxidu uhoľnatého a formaldehydu.

Okrem toho dnes ukrajinské úrady informovali, že na predmestí Kyjeva Brovary vypukol požiar v sklade polystyrénu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.