V Mjanmarsku podľahlo v tomto roku horúčke dengue už najmenej 45 ľudí

Horúčka dengue, ktorú prenášajú moskyty, bola v Japonsku bežná počas druhej svetovej vojny, ale po jej skončení sa ju na celé desaťročia podarilo zlikvidovať. Foto: TASR/AP

Rangún 29. júna (TASR) - Najmenej 45 ľudí podľahlo tento rok v Mjanmarsku horúčke dengue. Týmto infekčným ochorením sa v prvých šiestich mesiacoch nakazilo takmer 11.000 ľudí, oznámilo dnes tamojšie ministerstvo zdravotníctva, ktoré citovala agentúra DPA.

"Od začiatku obdobia dažďov počet prípadov horúčky dengue vzrastá. V máji na ňu zomrelo 18 osôb, v júni 19. Vlani ochoreniu podľahlo 89 ľudí, tento rok sa situácia zhoršuje, a to sme iba na začiatku obdobia dažďov," uviedol predstaviteľ daného rezortu.

Podľa ministerstva v roku 2013 zomrelo na horúčku dengue 84 z 20.255 nakazených osôb, vlani to bolo 89 obetí z 13.066 prípadov.

Horúčka dengue je tropická choroba prenášaná komármi. Medzi jej príznaky patria horúčka, bolesti hlavy, svalov a kĺbov, ako aj kožné vyrážky podobné osýpkam. V niektorých prípadoch choroba môže prerásť do život ohrozujúcej krvácavej formy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.