Kláštory počas soboty navštívilo vyše 30.000 ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 29. júna (TASR) - Kláštory po celom Slovensku v sobotu 27. júna otvorili svoje brány pre širokú verejnosť. Záujem pozrieť si, ako žijú rehoľné sestry či mnísi, malo viac ako 30.000 ľudí. Informuje o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Do Dňa otvorených kláštorov sa zapojilo 42 reholí. V Bratislave otvorili brány kláštorov napríklad františkáni, kapucíni, jezuiti, redemptoristi, Milosrdní bratia, minoriti, vincentíni, uršulínky, spasiteľky, kanonisky, alžbetínky, františkánky či tešiteľky.

Návštevníci mohli nahliadnuť do starobylých krýpt, ako aj do historickej školskej triedy či pozrieť si dávne liturgické rúcha. Viaceré rehole na Slovensku ponúkli sprievodný program, ako aj rôzne súťaže či tvorivé dielne pre deti.

Organizátormi podujatia boli Konferencia vyšších predstavených ženských reholí a Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku. Deň otvorených kláštorov bolo najväčším podujatím, ktoré organizovali rehoľníci na Slovensku pre širokú verejnosť v rámci Roka zasväteného života, ktorý vyhlásil pápež František.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.